Co to jest pellet?

Drzewny granulat paliwowy

Małe, pachnące świeżym drewnem granulki uzyskane z odpadów drzewnych zyskują coraz więcej zwolenników.

Tanie, efektywne, łatwe w transporcie, magazynowaniu i w użyciu, zostawiają w tyle tradycyjną konkurencję w postaci węgla czy oleju opałowego. 

Ogrzewanie domów za pomocą pelet staje się coraz łatwiejsze.Nasza firma PRODUKUJE bezobsługowe, automatyczne kominki do spalania granulatów, które nie różnią się w eksploatacji od tych na olej opałowy.

Wymiana starego kominka na nowy - automatyczny kominek IWONA PELLETS nie wymaga zmiany lub przebudowy już istniejącej instalacji c.o., a co najważniejsze uzyskujemy stabilną temperaturę w całym domu przez cały sezon grzewczy.

Pelet to granulat paliwowy, który może być wytwarzany z każdego rodzaju roślin.
Do stosowania w kominkach dopuszczony jes
t tylko wyselekcjonowany, kondycjonowany suchą parą materiał drzewny najwyższej jakości - takie wymogi spełnia pellet BARLINEK, który polecamy do naszych urządzeń.


Skład:

Granulki sprasowane pod wysoką temperaturą i ciśnieniem z suchych zmielonych czystych trocin drzewnych.
Standardowy skład dla peletow 8 mm to 70% trocin iglastych i 30% trocin liściastych.
Standardowy skład dla peletow 6 mm to 100% trocin iglastych. Skład peletow może się zmieniać z uwagi na przerabiane materiały drzewne.Charakterystyka:

•Wysokokaloryczny – około 5,3 kWh z kilograma peletu (1 tona peletu zastępuje 470 L oleju opałowego; 572 m3 gazu ziemnego; 429 L gazu LPG; 0,79 t węgla wysokokalorycznego (np. ekogroszek);
•Niewielka ilość popiołu pozostająca po spaleniu peletu (0,3 – 0,5%);
•Łatwy w przechowywaniu
(1 tona peletu pakowanego w worki 15 kg i 25 kg zajmuje 2 m3; pelet luzem zajmuje 1,7 m3;
•Ekologiczny (popiół powstały po spaleniu peletu można wykorzystać jako nawóz na trawnik lub ogródek);
•„Zerowa emisja CO2” – ilość CO2, która powstaje podczas spalania peletu jest równa ilości CO2, którą pobierają rosnące rośliny podczas procesu fotosyntezy;
•Nie zawiera substancji szkodliwych;
•Nie emituje uciążliwych i przykrych dla człowieka zapachów;
•Nie powoduje alergii;
•Ergonomicznie dopracowane opakowanie jednostkowe;
•Czysty w użytkowaniu - nie brudzi pomieszczeń jak inne paliwa stałe, takie jak węgiel (zwany ekogroszkiem), drewno, koks, miał węglowy.


www.pelet.com.plCo ulepszyć?
Jeśli posiadają Państwo jakieś uwagi dotyczące funkcjonowania serwisu, albo posiadają Państwo sugestie zmian, będziemy wdzięczni za wysłanie do nas wiadomości z ich opisem.
Dziękujemy za przesłanie wiadomości.